1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Russian (CIS)English (United Kingdom)Ukrainian (UA)

Доменні імена

PDF Друк e-mail

Домен (фр. domaine) у загальному - область. Поглиблене тлумачення терміну: домен - це одиниця структури. Домен - певна зона в системі доменних імен Інтернету, виділена власникові домена (якій-небудь країні, міжнародній організації, регіону, юридичній або фізичній особі) для цілей забезпечення доступу до наданої в Інтернет інформації, що належить власнику домену.

Термін Доменне ім'я (англ. Domain name) має кілька значень:

• Ім'я, що ідентифікує комп'ютер або комп'ютери в мережі інтернет. Це ім'я виглядає як частина web-адреси, наприклад uk.wikipedia.org.
• Продукт, яким реєстратори доменних імен забезпечують споживачів. Такий продукт часто називають зареєстроване доменне ім'я.
• Імена, що використовуються для інших цілей, наприклад спеціальне ім'я яке стоїть після @ у адресі електронної пошти.

 Доменне ім'я - це унікальне алфавітно-цифрове ім'я, що ідентифікує конкретний вузол мережі Інтернет. Доменні імена звичайно складаються з двох і більше частин, розділених крапками. Ліва частина доменного імені відповідає кінцевому вузлу мережі (ідентифікує кінцевий вузол мережі). Права частина є більш загальною (визначає країну, область, регіон і т. п.).

Кожне доменне ім'я відповідає одній або декільком IP-адресам, і однойму IP-адресою можуть відповідати декілька доменних імен. Якщо на одне доменне ім'я приходиться більше однієї IP-адреси, це означає, що за даною адресою знаходяться декілька серверів, які ділять між собою потік повідомлень, якщо ж декілька доменних імен присвоєні одній IP-адресою, то це може означати, що власник сервера зареєстрував для себе декілька доменних імен або декілька клієнтів спільно використовують один сервер.

Доменне ім'я може виглядати, наприклад, так: cki.ipri.kiev.ua. Як правило, доменне ім'я (його ліва частина) збігається з назвою організації, компанії або торгової марки.


Домен - це своєрідне ім'я web-сайту. Набравши це ім'я в браузері, користувач потрапляє на web-сайт.
Доменне ім'я складається власне з імені і доменної зони. NAME.ZONE

В імені може використовуватися латинський алфавіт, цифри, дефіс. При створенні ім'я не можна використовувати нижнє підкреслення (_), апостроф ('), служб слова (www, ping:). У багатьох зонах заборонені 2-буквені імена. Але хочу сказати, що в зонах, де вони дозволені, весь набір 2-буквених імен давно вичерпано. Доменні зони мають свою ієрархію.

Зони бувають міжнародні і ті, які властиві певній країні (державні). Державні, в свою чергу, діляться з регіональної приналежності і по сфері діяльності. Всі міжнародні доменні імена відносяться до імен I рівня (зона складається з одного слова, наприклад, imya.com, imya.org, imya.net). Державні доменні імена можуть бути як I рівня, так і II чи III. Прикладом державного доменного імені I рівня можуть бути імена: imya.ua, imya.ru, imya.de і т.д.

Доменні імена, що визначають орієнтування web-ресурсу на певну географічну зону в межах держави, прийнято називати регіональними. Наприклад, сайт компанії по виробництву вікон, з доменним ім'ям vikno.kiev.ua, красномовно говорить про те, що офіс вищезгаданої компанії розташований на території Києва або Київської області, а tusovka.vn.ua - це місце тусовки з переважною більшістю вінничан.

У залежності від тематики web-ресурсу і / або сфери діяльності організації або приватної особи можуть віддавати перевагу іменам в певних зонах. Наприклад, українська комерційна структура цілком логічно обере доменне ім'я в зоні *. com.ua, а університет, стіни якого розташовані в межах британських кордонів - *. gov.uk

Вся ця класифікація і поділ доменних зон виникли давно, однак, в наш час, час стрімкого розвитку web-технологій і зокрема інтернету, на логічну класифікацію практично не звертають уваги, а обирають ім'я в зоні, в якій воно ще не зайняте.

 

Домен - це область простору ієрархічних імен мережі Internet, яка обслуговується набором серверів доменних імен (DNS) та централізовано адмініструється.

Доменне ім'я - це адреса мережного з'єднання (наприклад, fastping.com.ua), який ідентифікує власника адреси.

Подаючи заяву на реєстрацію доменного імені або заяву на продовження або підтримку реєстрації доменного імені, заявник підтверджує, що:

• все, що сказано в Договорі про реєстрацію доменного імені є повною і достовірною інформацією;
• наскільки йому відомо, реєстрація доменного імені не порушить і не обмежить іншим чином права будь-яких третіх осіб;
• він не реєструє доменне ім'я з незаконною метою;
• він не збирається використовувати доменне ім'я в порушення законодавства.
Для реєстрації домену в зоні UA потрібно мати свідоцтво на знак для товарів і послуг.

Фахівці нашого агентства більш детально нададуть відповіді на всі Ваші запитання. Для цього заповніть, будь ласка, анкету або зв'яжіться з нами будь-яким зручним дя Вас способом.

 

 

Наш принцип

Наша команда працює насамперед на результат досягнення цілей та стратегічних завдань клієнтів, що є основоположним чинником для роботи патентно-юридичної агенції "Бренд Груп".

Наша позиція

Своєчасно звернувшись за кваліфікованою допомогою до нас, Ви допоможете запобігти можливість економічного збитку від неправомірного використання інтелектуальної власності третіми особами.

Наша робота

Ми пропонуємо тільки ті послуги, які здатні виконати і виконуємо взяті зобов'язання в повному обсязі та у визначені терміни, тому що основою нашої роботи є дотримання ділової етики та сумлінність.