1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Russian (CIS)English (United Kingdom)Ukrainian (UA)

Визнання торгівельної марки добре відомою на Україні

PDF Друк e-mail

Питання про визнання торговельних марок добре відомими регулюється статтею 25 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Згідно з вищезгаданим законом, торгова марка визнається добре відомою в судовому порядку або рішенням Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності.
Переваги, які отримує добре відома торгова марка:

1. Статус добре відомої торгової марки значно підвищує її вартість, як нематеріального активу.
2. Необхідно зазначити, що правова охорона, надавана в Україну добре відомої торгової марки дуже широка.
3. Правова охорона добре відомої торгової марки поширюється також на товари і послуги, неоднорідні з тими, для яких знак визнано добре відомим в Україні. Якщо використання цього знака іншою особою стосовно інших товарів і послуг вказуватиме на зв'язок між ним та власником добре відомого знака і його інтересам, ймовірно, буде завдано шкоди таким використанням. Іншими словами, правова охорона у разі існуючої можливості порушення прав добре відомого знака поширюється і на не конкуруючі товари (неоднорідні з тими, для яких знак визнано добре відомим). Що в порівнянні зі звичайними торговими марками неможливо.
4. Торгова марка визнається добре відомої на певну дату і у відношенні її власника.
5. Загальновідомий товарний знак отримує більш широку охорону як у відношенні подібності з іншими товарними знаками, так і щодо однорідності товарів і послуг, для яких зареєстровані або заявлені товарні знаки. Тобто, при експертизі всі сумніви з подібності з загальновідомим знаком повинні вирішуватися на користь надання йому більш широкої охорони при однорідності товарів, а при тотожність знака з загальновідомим більш широко трактується поняття однорідності.
6. Власник загальновідомого знака вправі вимагати заборону використання знака, навіть якщо тільки істотна складова частина загальновідомого знака є об'єктом порушення.
7. Знак, визнаний загальновідомим, отримує охорону не з дати винесення рішення, а з тієї дати, на яку запитувалася правова охорона в якості загальновідомого знака та докази полічені переконливими. Отже, всі зроблені пізніше цієї дати реєстрації подібних знаків можуть бути анульовані за результатами розгляду відповідного заперечення власника загальновідомого знака.
8. Знак може придбати популярність не тільки завдяки тривалому та інтенсивному використанню, але й завдяки використанню номінальному - рекламної кампанії виробника. Це стає особливо актуальним у зв'язку з розвитком систем комунікації, супутникового телебачення та інших засобів масової інформації. Розвиток засобів комунікації зумовлює швидке поширення популярності знака, що випереджає організацію поставок товару в будь-яку країну і реєстрацію його на території цієї країни. Власник відомого знака може не встигнути вийти зі своєю продукцією на ринок цієї країни, як знак вже може бути зареєстрований на ім'я іншої особи. Перехопивши ініціативу у виробника, пірат експлуатує репутацію знака. Він може почати випуск неякісних товарів, підриваючи імідж високої якості, властивий загальновідомого знаку, і вводячи в оману споживачів щодо виробників товару. Іноді пірати створюють перешкоди для діяльності іноземної компанії на вітчизняному ринку і навіть пропонують законному власникові купити права на знак, призначаючи високу ціну. Власник відомого знака несе при цьому величезні матеріальні втрати, що виражаються у втраченій вигоді і втрати доброї репутації знака.
9. Факт загальновідомості товарного знака свідчить про визнання стійких асоціативних зв'язків між певним позначенням, виробником послуги (товару) і якістю послуги (товару).

Співробітники нашого агентства мають великий досвід визнання торгового знака загальновідомим на території Україні. Для отримання більш детальної інформації зв'яжіться, будь ласка, з нами будь-яким зручним для Вас способом.


 

 

Наш принцип

Наша команда працює насамперед на результат досягнення цілей та стратегічних завдань клієнтів, що є основоположним чинником для роботи патентно-юридичної агенції "Бренд Груп".

Наша позиція

Своєчасно звернувшись за кваліфікованою допомогою до нас, Ви допоможете запобігти можливість економічного збитку від неправомірного використання інтелектуальної власності третіми особами.

Наша робота

Ми пропонуємо тільки ті послуги, які здатні виконати і виконуємо взяті зобов'язання в повному обсязі та у визначені терміни, тому що основою нашої роботи є дотримання ділової етики та сумлінність.