1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Russian (CIS)English (United Kingdom)Ukrainian (UA)

Промисловий зразок

PDF Друк e-mail

Промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання. Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

Умови надання правової охорони промислового зразка:

Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

Не можуть одержати правову охорону:

• об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм);
• промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
• друкована продукція як така;
• об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних їм речовин.

Правова охорона надається промисловому зразку, який не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі та відповідає умовам патентоспроможності (новизна, промислова придатність). Промисловий зразок визнається новим, якщо сукупність його суттєвих ознак не стала загальнодоступною у світі до дати подання заявки або, якщо заявлено пріоритет до дати її пріоритету. Промисловий зразок визнається промислово придатним, якщо він може бути використаний у промисловості або в іншій сфері діяльності.

Патент на промисловий зразок повинен відповідати критерію патентоспроможності, а саме, він повинен бути новим.
Патент надає його власнику виключне право використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.
Патент надає його власнику право дозволяти та забороняти іншим особам використовувати промисловий зразок.
Термін дії патенту на промисловий зразок становить 10 років з дати подачі заявки і продовжується за клопотанням власника патенту, але не більше ніж на п'ять років. Для того щоб отримати права інтелектуальної власності на промисловий зразок, необхідно подати заявку встановленої форми та в установленому порядку. У результаті експертизи буде ухвалено рішення про видачу патенту або про відмову в його видачі. Право на одержання патенту має автор або його спадкоємець. Автори, які створили промисловий зразок спільною працею, мають рівні права на отримання патенту. Право на одержання патенту має роботодавець, якщо промисловий зразок створено у зв'язку з виконанням службових обов'язків або за дорученням роботодавця.

 Ми зможемо:

проконсультувати Вас з усіх питань, пов'язаних з отриманням, реалізацією і захистом прав інтелектуальної власності на промисловий зразок;
допомогти Вам подати заявку на промисловий зразок і зробити все можливе для отримання Вами патенту;
бути Вашими консультантами на переговорах про передачу права на патент або визначенні умов передачі права на використання промислового зразка;
скласти ліцензійний договір або договір про передачу права;
допомогти здійснити весь комплекс заходів по захисту Ваших прав, представляти та відстоювати Ваші інтереси в Апеляційній палаті або в суді, звернутися у відповідні органи виконавчої влади для захисту Ваших прав і законних інтересів.

Фахівці нашого агентства більш детально нададуть відповіді на всі Ваші запитання. Для цього заповніть, будь ласка, анкету або зв'яжіться з нами будь-яким зручним дя Вас способом.

 

 

Наш принцип

Наша команда працює насамперед на результат досягнення цілей та стратегічних завдань клієнтів, що є основоположним чинником для роботи патентно-юридичної агенції "Бренд Груп".

Наша позиція

Своєчасно звернувшись за кваліфікованою допомогою до нас, Ви допоможете запобігти можливість економічного збитку від неправомірного використання інтелектуальної власності третіми особами.

Наша робота

Ми пропонуємо тільки ті послуги, які здатні виконати і виконуємо взяті зобов'язання в повному обсязі та у визначені терміни, тому що основою нашої роботи є дотримання ділової етики та сумлінність.